דלתות הן האמצעי שלנו להרחיק אנשים (או כל דבר אחר) לא רצויים ולהכניס את אלה שהם כן רצויים. דלתות הן סמל- הן סמל של פתח כניסה לתוך שטח שהוא פרטי- פרטי לאו דווקא שלנו אלא פרטי של כל בנאדם. מושג הפרטיות הוא מושג די אבסטרקטי ומשתנה מאדם לאדם (פרטיות עבור בנאדם אחד היא ככל הנראה לא אותה פרטיות שבנאדם אחר צריך) אבל דבר בעינו נשאר- הפרטיות היא משהו שלפחות בחיים המודרניים נדרשת.

 
דלתות הן סמל שמפריד בין שטח ציבורי (או שטח שהוא פחות פרטי, לשם העניין) לבין שטח פרטי (או יותר פרטי, לשם העניין). דוגמאות ברורות לכך יכולות להיות דלתות כניסה לתוך הבית (שהשטח בחוץ הוא ציבורי והפנימי הוא פרטי) או דלתות כניסה לתוך החדרים בבית (שהשטח של הבית הוא פרטי אבל השטח בתוך החדרים הוא יותר פרטי).
 
דלתות הן מה שמאפשר לנו, ולו רק בצורה סמלית (ובד"כ זה מספיק), להרחיק מאיתנו את האנשים שאנחנו לא רוצים בחיים שלנו. כמו שלא נפתח לבריונים כך גם לא נפתח לאנשים שאנחנו חושבים שמשפיעים עלינו או על אחד מהאנשים שבאחריותנו את הדלת- לא הפיזית ולא הנפשית.
 
דלתות הן עניין שאפשר לשים אליו לב- דלתות משמשות איזה שהוא אמצעי הרתעה ומסמלות שצריך הרשאה מסוימת כדי לעבור דרכן. דלתות כבדות וחזקות יהיו פחות מושכות ויותר מרתיעות עבור אלה שחושבים שהחוקים לא חלים עליהם והם יכולים לפלוש לכל שטח פרטי כאוות נפשם (כדוגמת גנבים).
דלתות יכולות לבוא במגוון צורות גדלים וחוזקים וכך גם המנעולים שמתווספים אליהם- רובם ככולם נועדו לספק איזו שהיא הגנה שתפריד בין מי שמורשה להיכנס לבין מי שלא מורשה.